Burun Estetiği

Op. Dr. Murat TEZCAN

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı

 

Burun estetiği ülkemizde en çok uygulanan estetik ameliyattır. Tıptaki adı rinoplastidir. Rinoplasti ameliyatı düşünen bir kişinin ilk işi bir estetik plastik cerrahi uzmanıyla görüşmek olmalıdır. Her türlü estetik ameliyatta olduğu gibi burun estetiği de bir estetik plastik cerrah tarafından yapılmalıdır.

 

Kişi öncelikle burun estetiğini niçin olduğunu düşünmelidir. Bu ameliyat burnunuza ve yüzünüze yeni bir görünüm verecek, hatta kendinize olan güveninizi arttıracaktır ama hayatınızın akışına yön vermeyecektir. Bu ameliyat için en erken yaş 17-18 yaşlardır.Burun ameliyatı ile burun küçültülebilir veya büyültülebilir, burun ucunun veya kemerinin şekli değiştirilebilir, burun deliklerinin genişliğini daraltılabilir veya burunla üst dudak arasındaki açı değiştirilebilir. Aynı anda varsa solunum problemleri de giderilebilmektedir.

Burun estetiği genel veya lokal anestezi altında yapılabilir.

Ameliyatta burun kemik ve kıkırdakları yeniden şekillendirilmekte ve yüzünüze en uygun olacak burun oluşturulmaktadır. Ameliyat öncesi bilgisayar programı yardımı ile ameliyatlı haliniz simüle edilebilmektedir.

Ameliyat burun içinden yapıldığı için dıştan görünür bir iziniz olmayacaktır.

Aşırı ağrılı bir ameliyat değildir, yüz ve göz çevreside fazla morarma olmamaktadır. Burun içine konulan tamponların çıkarılması, eski dönemde yapılan ameliyatlar sonrasında konulan ve halk arasıda korkunç bir efsane haline gelen tamponlar gibi değildir. Hatta bazı ameliyatlardan sonra tampon konulmamaktadır.

Ameliyat 1-2 saat arasında yapılmakta ve genelde ameliyattan sonra bir gece hastanede kalınmaktadır.

Bir haftası alçı, bir haftası flaster bandaj şeklinde toplam 15 günlük bir iyileşme süreci vardır.

"Ameliyatsız burun estetiği", "microrinoplasti" gibi genel kabul görmeyen ve sonuçları belirsiz olan yöntemler hiçbir şekilde rinoplasti ameliyatının yerini tutmamaktadır.
Etiketler : burun estetiği ameliyati bursa, burun estetiği bursa, bursa estetik, estetik ameliyat bursa Daha detaylı bilgi almak için burun estetiği ile ilgili olarak hazırladığımız diğer web sitemizi ziyaret edebilirsiniz:


http://www.bursaburun.netTüm gelişmelerden haberdar olmak için mail listemize kayıt olun :
BİZİ TAKİP EDİN!