Skip to main content

Çalışma Saatleri

Pzt-Cuma: 09:00 - 18:00
Cmt.: 09:00 - 17:00

Kepçe Kulak


Kulak estetiği ameliyatı, kepçe kulakların başa daha yakın hale getirilmesi, oluşmamış veya az oluşmuş kulak kıvrımlarının belirginleştirilmesi amacıyla yapılır. Bu ameliyatı düşünen bir kişinin yapması gereken ilk iş bir Estetik Plastik Cerrah ile görüşmek olmalıdır.

Ameliyat için en erken yaş 4’dür, zira bu yaşta artık kulaklar hemen hemen bütünüyle gelişmiştir. Ameliyat ne kadar erken yapılırsa, çocuğun kulakları ile ilgili karşılaşabileceği sorunlar o ölçüde az olacaktır. Bu ameliyat erken dönemde yapılmadıysa, hayatın herhangi bir döneminde de yapılabilir. Yetişkin dönemde lokal anestezi, çocukluk döneminde yapılıyorsa genel anestezi tercih edilmelidir.

Ameliyatta temel amaç, kulak kıkırdaklarının yeniden şekillendirilmesi ve kulak kıvrımının oluşturulmasıdır. Ameliyat kulak arkasından yapıldığı için görünür bir iz kalmamaktadır. Ortalama ameliyat süresi 45 dakikadır. Hastanede kalmayı gerektirmez. Toplam iyileşme süresi 1 haftadır.

İple kulak estetiği gibi bazı yeni yöntemler bilim camiasında genel kabul görmedikleri ve uzun dönemli sonuçları bilinmediği için kulak estetiği ameliyatının alternatifi değildir.

Bizimle
İletişime Geçin
Adres

Cumhuriyet Mah. FSM Cad.
Yağmur Sk. No:14
A Blok D: 1 (Cadde 224)
Nilüfer 16210 Bursa

Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma:
09:00 - 18:00
Cumartesi:
09:00 - 14:00

© Dr.Murat Tezcan. All rights reserved. Web Tasarım Bursa Web.

Open chat
Merhaba, bilgi almak istiyorum.