Skip to main content

Çalışma Saatleri

Pzt-Cuma: 09:00 - 18:00
Cmt.: 09:00 - 17:00

Yüz Germe


Yüzdeki yaşlanma bulgularını azaltmak, daha genç ve dinamik görünebilmek için yapılabilecek en radikal girişim yüz germe ameliyatıdır. Bu ameliyat ayrıca facelift veya rhytidectomy adıyla da bilinir. (‘Rhytis” eski Yunancada kırşıklık anlamına gelmektedir.

”Ektomi” ise cerrahi olarak çıkarmak anlamındadır) Yüz germe ameliyatı tarih boyunca çok değişim göstermiştir. 1970’li yıllara kadar yüz germe deyince sadece yüz cildinin gerilmesi anlaşılmış ve sadece cilt germeye yönelik teknikler kullanılmıştır.

80’li yıllarla birlikte SMAS (Superficial Musculo-Aponeurotic System)denen ve yüz cildi altında yer alan ve derin dokuların geriye doğru ve kulak yönünde gerilmesi popülerleşti. 90’lı yıllar ise SMAS denen yapınında altındaki derin dokuların gerildiği yıllardı.

Günümüzde ise yüz germenin sadece yüz cildini germek olmadığını çok iyi biliyoruz. Artık daha az cildi çıkarıyoruz, SMAS’ı ve derin dokuları aşırı agresif germek yerine kişiye özgü çözümler planlıyoruz.

Yaşlanan yüz cildinde en önemli bulgu sarkma iken diğer en önemli göze çarpan değişiklik yüz cildi altındaki hacim kaybıdır. Günümüzde yüz germenin en ayrılmaz parçası germe yanısıra yüze hacim kazandırmaktır.

Bu amaçla yüze yağ enjeksiyonları ve yüz cildi altındaki yağ yastıkçıklarının dikişlerle asılması gibi yöntemler kullanıyoruz.

Bizimle
İletişime Geçin
Adres

Cumhuriyet Mah. FSM Cad.
Yağmur Sk. No:14
A Blok D: 1 (Cadde 224)
Nilüfer 16210 Bursa

Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma:
09:00 - 18:00
Cumartesi:
09:00 - 14:00

© Dr.Murat Tezcan. All rights reserved. Web Tasarım Bursa Web.

Open chat
Merhaba, bilgi almak istiyorum.