Skip to main content

Çalışma Saatleri

Pzt-Cuma: 09:00 - 18:00
Cmt.: 09:00 - 17:00

El ve Mikro Cerrahi


El cerrahisi ve mikro cerrahi Plastik Cerrahinin temel konularındandır. Kopan uzuvların (örneğin kol, el, parmak gibi) yerine dikilmesi, yüz nakli, el-kol nakli, vücudun bir yerinden başka bir yere serbest doku nakilleri gibi ameliyatlar mikrocerrahi kapsamındadır.

El cerrahisi çok kapsamlı bir konu olup en çok yapılan el ameliyatları:

  • El yaralanmaları
  • Dupuytren Kontraktürü: Avuç içindeki cilt altı tabakasının sertleşip büzülmesi ile parmaklarda çekilme oluşması durumudur.
  • Karpal Tünel Sendromu: El bileği düzeyinde ele hissiyatını veren sinirin sıkışması, bunun sonucunda da elde uyuşukluk ve güçsüzlük oluştuğu durumdur.
  • Trigger Finger(Tetik parmak): Parmağı açıp kaparken bir noktada takılma hissi ile belirir. Takılma nedeniyle parmağı açıp kapatmak ya ağrılı olur ya da hiç yapılamaz.
  • Ganglion (Snovial Kist): Özellikle el bileğinin üst kısmında görülen sertlik ve şişlik şeklinde gözlenir. El bileği ekleminden köken alan bir tür kisttir. Halk arasında üzerine para bağlanarak geçeceği düşünülse de esas tedavisi ameliyattır.
  • Doğumsal El Anomalileri: Polidaktili(bir elde 5 den fazla parmak olması), Sindaktili (parmakların yapışık olması) gibi doğuştan gelen el rahatsızlıklarıdır. Tüm bu bahsedilen durumlar ve daha birçok el yaralanması ve rahatsızlığında Plastik cerrahi müdahalesi gereklidir.
Bizimle
İletişime Geçin
Adres

Cumhuriyet Mah. FSM Cad.
Yağmur Sk. No:14
A Blok D: 1 (Cadde 224)
Nilüfer 16210 Bursa

Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma:
09:00 - 18:00
Cumartesi:
09:00 - 14:00

© Dr.Murat Tezcan. All rights reserved. Web Tasarım Bursa Web.

Open chat
Merhaba, bilgi almak istiyorum.