Skip to main content

Çalışma Saatleri

Pzt-Cuma: 09:00 - 18:00
Cmt.: 09:00 - 17:00

Meme Dikleştirme Ameliyatı


Bu ameliyat genel anestezi (narkoz) altında yapılan ve 2 saat kadar süren bir işlemdir. Ben genelde bu ameliyatlarda dren kullanmıyorum ancak yine de kullanılabileceği durumlar veya kullanan doktorlar olabilir. Ameliyattan sonra 1 gece hastanede kalmak gerekir. Ameliyatta kullanılan dikişler gizli, estetik dikiş olduğu için ameliyattan sonra dikiş almak gerekmemektedir. Yaraların iyileşmesi 10-12 günde tamamlanır. 

Meme dikleştirme ameliyatı ”Mastopeksi” olarak da bilinir. Kullanılan yöntemler temelde 4 adettir.

  • Ters T harfi Yöntemi: Bu yöntemde memedeki cilt fazlası ters T harfi şeklinde çıkarılır dolayısyla ameliyattan sonra bu şekilde bir iz kalacaktır.
  • Vertikal Meme Dikleştirme: Bu yöntemde memedeki cilt fazlası çıkarılırken meme altında dikiş izi kalmaz sadece meme başında ve aşağıya doğru inen bir iz olacaktır. –
  • Periareolar Mastopeksi: Bu yöntemde sadece meme başı etrafından cilt çıkarılır ve adeta meme başı büzgülü bir çanta gibi gerdirilerek kapatılır. Bu yöntemde iz sadece meme başında kalır. Yöntem, minimal bir dikleşme sağlamakta ve sadece uygun olan sınırlı sayıdaki hastada kullanılabilmektedir.
  • Meme Protezi (Silikon) ile Dikleştirme: Meme hacminin azalıp meme cildinin bol geldiği durumlarda yukarıdaki 3 yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemde ise alternatif olarak meme hacmini arttırarak meme cildine uygun hale getirmek söz konusudur.

Eğer hamilelik, emzirme ve kilo alıp vermelerle meme içeriği boşaldığı için meme sarkık duruyorsa, memeye protez (silikon) yerleştirmek, memeyi daha dik ve diri hale getirebilir. Bu yöntemin tek başına yeterli gelmediği durumlarda yukarıda sayılan 3 yöntemden biri ile kombine edilerek uygulanır.

Bizimle
İletişime Geçin
Adres

Cumhuriyet Mah. FSM Cad.
Yağmur Sk. No:14
A Blok D: 1 (Cadde 224)
Nilüfer 16210 Bursa

Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma:
09:00 - 18:00
Cumartesi:
09:00 - 14:00

© Dr.Murat Tezcan. All rights reserved. Web Tasarım Bursa Web.

Open chat
Merhaba, bilgi almak istiyorum.