Skip to main content

Çalışma Saatleri

Pzt-Cuma: 09:00 - 18:00
Cmt.: 09:00 - 17:00

Abdominoplasti Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler


Yüksek tansiyon, kalp hastalığı, varis, kanama ve pıhtılaşma ile ilgili bozukluklar, şeker hastalığı, sigara kullanıyor olmak olumsuz faktörledir. Bu tip durumlarda hasta değerlendirilir anestezi uzmanları ve ilgili branş hekimlerinin görüşü alınır ve ameliyat öncesi bazı ek tedbirler almak gerekebilir.

Ayrıca sigara ve alkol kullanımı estetik ameliyatlarda olumsuz etkenlerdir. Bu nedenle ameliyattan 2 hafta önce sigara ve alkolün kesilmesi ya da makul bir seviyeye indirilmesini doktorunuzla görüşmelisiniz.

Sigara kullanımının durdurulması veya aza indirgenmesi ameliyat sonrasındaki 2 haftalık iyileşme döneminde de devam etmelidir.

Aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaçlar ameliyatta aşırı kanamaya ve ameliyat sonrasında ameliyat sahasında kan birikimine yolaçabilir, bu nedenle başta Aspirin olmak üzere tüm kan sulandırıcı ilaçlar, E vitamini, Ginko Biloba, Omega 3, Coenzim Q10 içeren haplar, ameliyattan 2 hafta önce bırakılmalıdır. Kan sulandırıcı özelliği olan kirazın tüketimi de sınırlandırılmalıdır.

Bayanların adet dönemi bu tip ameliyatlarda olumsuzluklar yaratabilmektedir. Bu nedenle ameliyat randevunuzu ayarlarken bu konuyu da göz önünde bulundurmalısınız.

Bizimle
İletişime Geçin
Adres

Cumhuriyet Mah. FSM Cad.
Yağmur Sk. No:14
A Blok D: 1 (Cadde 224)
Nilüfer 16210 Bursa

Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma:
09:00 - 18:00
Cumartesi:
09:00 - 14:00

© Dr.Murat Tezcan. All rights reserved. Web Tasarım Bursa Web.

Open chat
Merhaba, bilgi almak istiyorum.