Skip to main content

Çalışma Saatleri

Pzt-Cuma: 09:00 - 18:00
Cmt.: 09:00 - 17:00

Selülit ve Liposuction


Sebebi tam olarak bilinmemekle; birlikte derialtı dokularını deriye bağlayan ve septa adı verilen yapıların arasındaki yağ dokularının, kilo alımı ile birlikte cilt yüzeyinden dışa doğru kabarması ve septa denen yapıların ise aşırı gerilme nedeniyle çukurlar oluşturması şeklinde oluştuğu düşünülmektedir.

Bu durm ciltte portakal kabuğu görünümüne yol açar. Sellülit sadece bayanlarda görülen ve sıklıkla rastlanan bir durumdur.

Maalesef belirtmeliyim ki sellülit bir hastalık değildir ve bu yüzden tedavisi yoktur. Ancak bazı yöntemlerle sellülit azaltılabilir.

Bunlardan en önemlisi ”yüzeyel liposuction”dır. Yüzeyel liposuctionda amaç, klasik liposuctiondaki gibi yağ almak değil, daha yüzeyel yani hemen cilt altı dokularda çalışarak septa denen yapıları gevşetmektir.

​Sellülitte en iyi sonucu veren bu yöntemin yanısıra beslenme alışkanlıklarını değiştirmek de önemlidir. Kızartmalardan, kola gibi asitli içeceklerden, kilo alımından, kafeinden (aşırı kahve tüketimi) şekerli ve tuzlu gıdalardan kaçınılmalı, bol bol su tüketilmelidir.

Bizimle
İletişime Geçin
Adres

Cumhuriyet Mah. FSM Cad.
Yağmur Sk. No:14
A Blok D: 1 (Cadde 224)
Nilüfer 16210 Bursa

Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma:
09:00 - 18:00
Cumartesi:
09:00 - 14:00

© Dr.Murat Tezcan. All rights reserved. Web Tasarım Bursa Web.

Open chat
Merhaba, bilgi almak istiyorum.