Skip to main content

Çalışma Saatleri

Pzt-Cuma: 09:00 - 18:00
Cmt.: 09:00 - 17:00

Kadınlar Evlilik Öncesi Estetik Yaptırıyor mu?

Evlilik öncesinde karşı cinsten yeterli ilgi göremeyen kişilerin son çare estetik operasyonlara yönelmektedir, “Genel olarak estetik ameliyatları kadınlar erkeklerden daha çok yaptırmaktadır. Ülkemiz için oran vermek zor olsa da kişisel tecrübelere dayanarak 9 kadına karşı 1 erkek, düğün öncesi estetik ameliyat yaptırıyor”.

Gelin adayları, genellikle dolgu ve botoks, liposuction ve meme büyütme ameliyatları, damat adayları da daha çok meme küçültme ve diğer bölgeleri için liposuction yaptırmaktadır.

“Ameliyatların nedeni öz güvenli hissetmek ve karşı cins olarak arzulanan birey olmak”.

Gerçekten bu, hiç de az karşılaştığımız durum değil çünkü ister erkek, ister kadın olsun, değer görmek ve beğenilmek hepimiz için önemli. Karşı cins olarak beğenilmenin temelinde cinsiyetimizi vurgulayacak özelliklerimiz ön plana çıkmaktadır. Yani karşı cins tarafından daha seksi, daha çekici, daha yakışıklı algılanmak hoşumuza gidiyor.

​Estetik ameliyatlarla makul ölçülerde bunu sağlamak mümkün. Mesela memeleri çok küçük bir kadın ,meme büyütme ameliyatı sayesinde dolgusuz sütyen giyebilecek duruma geliyor. Bu da hem öz güvenini arttırıp hem de düğünde hayalindeki gelinliği rahatça giymesini sağlıyor ya da erkekte, deforme bir buruna sahip olan biri rinoplasti ameliyatıyla yüzüne yakışan buruna kavuşup kompleksinden kurtulabilir.

Bizimle
İletişime Geçin
Adres

Cumhuriyet Mah. FSM Cad.
Yağmur Sk. No:14
A Blok D: 1 (Cadde 224)
Nilüfer 16210 Bursa

Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma:
09:00 - 18:00
Cumartesi:
09:00 - 14:00

© Dr.Murat Tezcan. All rights reserved. Web Tasarım Bursa Web.

Open chat
Merhaba, bilgi almak istiyorum.