Skip to main content

Çalışma Saatleri

Pzt-Cuma: 09:00 - 18:00
Cmt.: 09:00 - 17:00

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?


Bu ameliyat genel anestezi altında yapılır ve 2 saat kadar sürer. Düşünülenin aksine yüzde aşırı şişlik ve morarmaya yol açmaz.

Günümüzde insanlar bir estetik ameliyatın, kolay olmasını, az riskli olmasını ve gündelik hayata dönüşlerini fazla kısıtlamamasını istiyorlar. Buradan hareketle biz Estetik Cerrahlar da artık daha pratik ameliyatlara yönelmiş bulunuyoruz.

Örneğin yüz germe ameliyatında artık daha kısa izler kullanılıyoruz. Yüz germe ameliyatında kulak önünden kulak arkasına kıvrılan bir kesi ile yüz derisi açılır, burun ve ağız kenarına kadar olan deri kaldırılır,

SMAS adı verilen derin dokular yukarıya ve kulak yönüne doğru asılır, cilt fazlalıkları çıkarılır ve en son olarak da yüzde hacim kaybı gözlenen bölgelere, karın, bel veya basenden alınan yağ dokuları enjekte edilir.

Bu yağ dokuları içerdikleri kök hücreler sayesinde yüze sadece hacim kazandırmakla kalmaz aynı zamanda yüz germe ameliyatının kullanma süresini uzatıp, yüz cildinin daha canlı görünmesine de yardımcı olurlar.

​Ameliyatın izleri kulak önünde ve arkasında yer alır. Kulak önündeki izler kulak kıkırdak çıkıntısının arkasına gizlendiği için fazlaca dikkat çeker nitelikte olmamaktadır. Kulak arkasındaki iz ise kulak ile kafa arasındaki çukur içine gizlenir ve zaten saçlar nedeniyle görünen bir bölgede değildir.

Bizimle
İletişime Geçin
Adres

Cumhuriyet Mah. FSM Cad.
Yağmur Sk. No:14
A Blok D: 1 (Cadde 224)
Nilüfer 16210 Bursa

Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma:
09:00 - 18:00
Cumartesi:
09:00 - 14:00

© Dr.Murat Tezcan. All rights reserved. Web Tasarım Bursa Web.

Open chat
Merhaba, bilgi almak istiyorum.