Skip to main content

Çalışma Saatleri

Pzt-Cuma: 09:00 - 18:00
Cmt.: 09:00 - 17:00

Dolgu Maddesi veya Yağ Enjekte Ederek Memeyi Büyütmek


Meme implantları dışında son yıllarda memenin bazı dolgu maddeleri ile ve kişinin kendi yağı ile büyütülmesini sıkça duyar olduk. Bu yöntemler asla meme implantının yerine geçebilecek yöntemler değildir, daha önemlisi bazı sakıncalar ve riskler taşırlar.

Memeye enjekte edilen yağın bir kısmı kısa bir süre içinde erimekte, bu nedenle de işlemin tekrarlanması gerekmektedir. Bu durum bu tip bir ameliyatın maliyetini arttırdığı gibi hastaya sık sık ameliyat olmak gibi bir yük getirir. Bundan daha önemlisi ise memeye enjekte edilen yağın bir süre sonra kalsifiye olup sertleşmesi veya yağ nekrozu denen bir olay nedeniyle çürüyüp kistlere neden olmasıdır. Her iki durum da ileride hastaya uygulanacak ultrasonografi veya mamografi gibi tetkiklerde kafa karışıklığına yol açabilmektedir.

Kısaca hiçbir yöntem meme implantı (silikon) kadar güvenilir değildir. Meme protezlerinin 1960’lı yıllardan beri kullanılıyor olması ise bu yöntemin güvenilirliğini ve uzun dönemli sonuçlarının biliniyor olmasını sağlamaktadır.

Ayrıca meme krem veya hap ile büyümez.

Bizimle
İletişime Geçin
Adres

Cumhuriyet Mah. FSM Cad.
Yağmur Sk. No:14
A Blok D: 1 (Cadde 224)
Nilüfer 16210 Bursa

Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma:
09:00 - 18:00
Cumartesi:
09:00 - 14:00

© Dr.Murat Tezcan. All rights reserved. Web Tasarım Bursa Web.

Open chat
Merhaba, bilgi almak istiyorum.