Skip to main content

Çalışma Saatleri

Pzt-Cuma: 09:00 - 18:00
Cmt.: 09:00 - 17:00

Silikonum En İyi Kalite mi?


Şüphesiz ki hem doktor hem de hasta bu ameliyatta en iyi ve en kaliteli implantın kullanılmasını isteyecektir. Ancak burada sorun kalitenin nasıl saptanacağıdır. Hastanının silikon kalitesi konusunda bilgi sahibi olmasını beklemek mümkün olmadığına göre bu konuda seçici olacak taraf doktordur.

Türkiye’de satılan Sağlık Bakanlığınca onay alıp ülkemize ithal edilen her markanın kaliteli ve iyi olduğunu varsaymak zorundayız ama kanımca bu tek başına yeterli değildir. Zira birkaç yıl önce yaşanan PIP implatları ile ilgili skandal hatırlanırsa, bu silikonlar Sağlık Bakanlığımızca onaylanmış ve ithal izni olan implantlardı. Buna rağmen sağlığa zarar verebilecek şekilde üretilen bu implantlarla ilgili skandal patlak verdiğinde Sağlık Bakanlığı değil hastalar ve hastalarıyla karşı karşıya gelen doktorlar zarar gördü.

Dünyanın çeşitli ülkelerinde üretilen onlarca marka implantı tek tek üretim süreçlerini analiz etmek, kalitesini incelemek bir doktorun uzmanlık alanı olmadığına göre burada her doktor kendince bir yöntem bulacaktır.

Ben hastalarıma bir implant markası önerirken CE belgesi olmasına, FDA (US Food and Drug Administration) onayının olmasına, firmanın konu üzerinde uzun yıllara dayanan tecrübesi olan köklü bir firma olmasına, marka ile ilgili çıkan bilimsel yayınlara bakarak karar veriyorum.

Günümüzde FDA onayı olan 3 silikon jel meme implantı markası bulunmaktadır.

Bunlar;

  • Natrelle
  • Silimed (Sientra)
  • Mentor’dur.
Bizimle
İletişime Geçin
Adres

Cumhuriyet Mah. FSM Cad.
Yağmur Sk. No:14
A Blok D: 1 (Cadde 224)
Nilüfer 16210 Bursa

Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma:
09:00 - 18:00
Cumartesi:
09:00 - 14:00

© Dr.Murat Tezcan. All rights reserved. Web Tasarım Bursa Web.

Open chat
Merhaba, bilgi almak istiyorum.