Skip to main content

Çalışma Saatleri

Pzt-Cuma: 09:00 - 18:00
Cmt.: 09:00 - 17:00

Meme İmplantı Ameliyatında Giriş Alanları


Meme implantı memenin arkasına 3-4 cm’lik bir kesi yapılarak yerleştirilir. Bu kesi meme altında meme ucunda veya koltuk altında olabilir. Ayrıca göbek deliği etrafında yapılan bir kesi kullanılarak da bu işlem gerçekleştirilebilir.

Bu yöntemlerden akla en yakın olan meme altı veya meme ucudur. Zira bu bölgelerdeki izler her zaman iç çamaşırı ve bikininin altında kalacaktır. Oysaki koltuk altı veya göbek deliğindeki bir izi kamufle etmek giyilen kıyafete göre her zaman kolay olmayacaktır. Koltuk altı kesisi ile sadece kas altı uygulaması yapılabilmekte kas üstü uygulaması yapılamamaktadır.

Göbek deliği kesisinde ise sadece saline (tuzlu su içeren) implant uygulaması yapılabilmektedir. Bu her iki yöntem de teknik zorlukları kısıtlı seçeneklere uygun olmaları nedeniyle yaygınlaşmamıştır.

Meme ucu kesisi özellikle meme başının büyük olup daraltılması gerektiği durumlarda kullanılabilir. Meme başının çok ufak ve uygulanacak implantın büyük olduğu durumlarda bu kesi iyi bir seçenek değildir. Özellikle ileriki dönemlerde doğum yapmayı ve emzirmeyi planlayan bayanlarda meme ucu kesisi yerine meme altı kesisine yönelmek daha doğru bir seçenektir.

Özellikle koheziv jel denen son jenerasyon implantların meme altı kesisi ile yerleştirilmeleri meme ucu kesisine göre daha kolay olmaktadır. Meme altı kesisi meme implantını uygulamak için en ideal yoldur. Bu kesi ile iz memenin altında kalmakta, ayrıca iç çamaşırı ve bikini ile kamufle edilebilmektedir. Meme altı kesisi tam olarak meme ile gövdenin birleştiği noktada yapılırsa da implant uygulandıktan sonra meme büyüyeceği ve bu birleşme hattı daha yukarıya kayacağı için bu kesisinin yerinin ameliyat sonrasında oluşacak yeni birleşme hattına göre dizayn edilmesi gerekir.

Bu ameliyatları çokça yapmış tecrübeli bir plastik cerrah bu kesiyi bu konuyu göz önünde tutarak planlayacaktır.

Bizimle
İletişime Geçin
Adres

Cumhuriyet Mah. FSM Cad.
Yağmur Sk. No:14
A Blok D: 1 (Cadde 224)
Nilüfer 16210 Bursa

Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma:
09:00 - 18:00
Cumartesi:
09:00 - 14:00

© Dr.Murat Tezcan. All rights reserved. Web Tasarım Bursa Web.

Open chat
Merhaba, bilgi almak istiyorum.